Bilgisayar Oyunları

Bilgisayar Oyunları

Bilgisayar OyunlarıBu yazıda sizlere çok bilinen bilgisayar oyunlarını ve konularından bahsedeceğim.

1-)Valorant

Valorant

Valorant bilgisayar fps oyunudur. Beşer 2 takımdan oluşur. Savunma ve Saldırı takımları vardır. Seçtiğiniz ajanları ve silahları farklı tekniklerle geliştirilebilir. Oyunda 5 farklı oyun modu vardır. Bu modlar: Derecesiz, Rekabete Dayalı, Spikeye Hücum ve Ölüm Kalım Savaşı olarak sıralanır. Derecesiz ve Rekabete Dayalı modu 13’te biter. Skor 12-12 olunca 2 sayı uzatma olur. Oyun çok uzarsa oyunular berabere ve devam tuşuna basarak oyun böyle devam eder.

Minecraft

2-) Minecraft

Minecraft bloklardan oluşan hayatta kalma oyunudur. Oyunda kendi hayal gücünüzle yapabileceğiniz birçok şey bulunur. Oyunda birden fazla canavar vardır. Bu canavarlardan bazıları Creeper, Zombi, iskelet olarak sıralanabilir. Oyunda Hayatta Kalma, Yaratıcılık, Macera ve Gözcü modları vardır. Bu oyunun bilgisayar sürümü; Java, Mobil modu; Bedrock olarak sıralanır. Bu oyunun karakterleri Steve ve Alex’tir. Ayrıca Google den özel kostüm yüklenebilir.

3-) Counter-Strike

Counter-Strike

Oyunda teröristler ve terörle mücadele ekibi olarak 2 farklı takımdan oluşur. Oyun devreler halinde oynanır. Her devre başı oyuncuların başarılarına göre kazançları vardır. Bu kazançlar ile farklı silahlar, koruyucu maddeler ve bomba türü şeyler alınır. Aynı Valorant gibi bir fps oyunudur.